منوی محصولات

پکیج-یونیت

پکیج یونیت


پکیج یونیت از ترکیب چیلر و هواساز به وجود آمده است که به دلیل استفاده از کندانسور به آن پکیج یونیت گفته میشود.

تاریخ : ( 1395-02-06 )

لینک های دانلود :
کاتالوگ ساختار فنی پکیج یونیت هواگردان
پکیج یونیت از ترکیب چیلر و هواساز به وجود آمده است که به دلیل استفاده از کندانسور به آن پکیج یونیت گفته میشود.

پکیج یونیت سامان فردوس برای سرمایش و گرمایش هوای محیط از ظرفیت 7.5 تا 70 تن برودتی در انواع آبی و هوایی ساخته می شود . نوع هوایی تا ظرفیت 40 تن تبرید با کندانسور هوایی می تواند به صورت یکپارچه ساخته شود  . نصب کویل های گرمایی از نوع آب گرم ، بخار و همچنین هیتر الکتریکی بر روی این دستگاه ها امکان پدیر است .

انتخاب دستگاه :

با توجه به دمای مرطوب هوای ورودی و دمای خروج آب از کندانسور برای دستگاه های کندانسور آبی و دمای هوای محیط برای دستگاه های کندانسور هوایی و با توجه به بار برودتی و بار گرمایشی مورد نیاز از جدول شماره 1 انجام می پذیرد .

مشخصات فنی :

فن: سانتریفیوژ دوطرفه بالانس شده به صورت استاتیک و دینامیک طبق استاندارد ISO 1940 – G 6.3 نصب لاستیک های  لرزه گیر زیر مجموعه فن و موتور جهت ایجاد سیستم تعلیق - خروجی فن ها در داخل دستگاه توسط اتصال قابل انعطاف به فلانچ خروجی متصل می شوند

پولی: از جنس آلومینیوم  دارای بالانس استاتیک و دینامیک

اتصال درین حلزونی (casing drain)

یاتاقان: از نوع خود تنظیم با مارکهای ASAHI یا   KOYOیا FYH ژاپن دارای لوله مویی مجهز به گریس کاری مداوم (قابلیت گریس زنی یاتاقانها از خارج) طراحی شده برای حداقل 2000 ساعت کارکرد بدون نیاز به سرویسکاری و تسمه از نوعV  ساخت کره یا ژاپن با افزایش عمر سیستم انتقال قدرت

بدنه : تماما از ورق گالونیزه گرم ( HOT DIP) دوجداره به ضخامت مناسب و نحوه ساخت کاملا پیچ و مهره ای ( جلوگیری از خوردگی ؛افزابش عمر دستگاه ؛ قابل مونتژ و دی مونتاژ مجدد) ، ورق ها پس از رنگ کاری با لاستیکهای مخصوص به پروفیل استراکچر یسته شده و کاملا هوابندی می شوند

 کلاف بندی : از پروفیل آلومینیوم اکسترود و ایج شده و کرنر های دایکاستی آلومینیومی

شاسی : ساخته شده از ناودانی فابریک . پس از عملیات جوشکاری و فرز کاری با رنگ پوشش داده می شود

کمپرسور : اسکرال با مبرد R22 مجهز به فن های لرزه گیر مجهز به هیتر کارتر روغن (Crank Kase Haeter)جهت جلوگیری از آفزایش

الکتروموتور:  با کلاس حفاظتی IP55- عایق حرارتی کلاس F  - بدنه آلومینیومی-( مارک موتوژن ) – موتور اروپایی با درخواست مشتری و توافق طرفین

عایق : از نوع پلاستوفوم  با  مقاومت بالا در مقابل حرارت- جهت جلوگیری از اتنفال حرارت با هوای خارج

کویل کندانسور : سه ردیفه 8FPI لوله مسی و فین آلومینیومی

اواپراتور : چهار ردیفه 8FPI لوله مسی و فین آلومینیومی

کندانسور آبی : شامل دو مبدل پوسته و لوله از فولاد کربنی و لوله ها از مس دی اکسید شده بدون درز با قطر خارجی 3/4" فین دار مطابق ASTM B75-85،UNC12200 می باشند . صفحات لوله ای از جنس فولاد کربنی (ST-52) می باشند .لوله ها با استفاده از روش انبساط مکانیکی (Mechanical Expansion ) ایجاد شیار و چسب مخصوص به تیوب شیت ها محکم می شوند .

سینی درین : از ورق گالوانیزه با شیب بندی مناسب جهت هدایت آبهای حاصل از تقطیرکویل DX

 امکان دسترسی : اتاق فن و اتاق تبخیر دارای درب بازدید لولایی با لولا ودستگیره پلی پروپیلن با هوابندی بسیار مناسب ودسترسی بسیار آسان-  یراق ها از مهره پرپی و پیچ استیل آلنی ؛ روبند پنل آلترامید ؛ همه طبق طرح آروسیو ایتالیا جهت دسترسی به اتصالات (بسته به محل قرارگیری)، دستگاه قابل تغییر در طراحی و تولید می باشد.

کنترل های الکتریکی و حفاظتی  جهت راه اندازی کمپرسور از راه انداز  part winding  استفاده می گردد . کنترل کننده دیجیتالی ، رله ها و اتصالات برقی در تابلو مخصوص به همراه سیم کشی های داخلی برای چیلر ها تعبیه می گردند . تنها سیم کشی مورد نیاز در محل ، سیم کشی به اتصالات تابلو برق در محل می باشد .

شیر آلات و ادوات تبریدی   تمام شیر آلات تبریدی نظیرشیر انبساط و شیر سلونویدی ساخت شرکت های معتبر نظیر DANFOSS  و یا ALCO  می باشند . 

 رنگ آمیزی : از نوع پودری کوره ای الکترواستاتیک با مقاومت بالا در مقابل شرایط جوی و تابش خورشید

به ضخامت 30 تا 40 میکرن با شید رنگ RAL7032

فیلترینگ: بستر اول : فیلتر آلومینیومی قابل شستشو با راندمان 25%

بستر دوم : فیلتر کیسه ای قابل تعویض با راندمان F6

قابلیت تولید دستگاه  به صورت یکپارچه یا مجزا و یا یونیت های یکپارچه شده مدولار  با خروجی های قابل کنترل.

 فن کندانسور هوایی: از نوع AXIAL با طراحی 600 الی 900 دور بمنظور کاهش سطح صدا می باشد، و دارای درجه حفاظتی IP54  هستند.امکان نصب سایر آپشن های درخواستی مشتری وجود دارد.

فیلتراسیون:

به منظور تهویه هوا ، بایستی گرد و غبار و آلودگی ها از آن حذف شوند ؛ انتخاب فیلتر بایستی متناسب با نیاز سیستمی که هواساز برای آن انتخاب می گردد ، انجام شود :

انواع فیلتر های قابل انتخاب به شرح زیر است :

washable metallic pre filter

Glass wool pre filter

Plated filter ( non woven filter )

Bag filter

Fine filter

Hepa filter

Ulpa filter

Active carbon filter

کمپرسور:

اگر چه مرسوم ترین نوع کمپرسور در کشور ما نوع رفت و برگشتی است ولی با پیشرفت تکنولوژی انواع مختلفی از کمپرسور ها در دنیا تولید شده که هر کدام با توجه با خصوصیات آنها ، سهم مهمی از بازار را به خود اختصاص داده اند . در همین راستا  سامان فردوس علاوه بر ساخت چیلر های مجهز به کمپرسور های رفت و برگشتی ، اقدام به طراحی و ساخت چیلر های جدید خود بر مبنای این کمپرسور نموده است

صفحه 1 از 1

نظرات

نظر شما با موفقیت ذخیره شد